Wykład otwarty dla gimnazjalistów i licealistów

13 kwietnia 2015 r. Instytut Filologii Germańskiej gościł uczniów z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego w Poznaniu, z LO w Śremie, z Zespołu Szkół w Pobiedziskach, z Gimnazjum Nr 55 w Poznaniu, z Gimnazjum Nr IV w Poznaniu oraz z Gimnazjum Nr 58 w Poznaniu.

27 kwietnia 2015 r. do Instytutu przybyli uczniowie z Zespołu Szkół Urszulańskich w Poznaniu oraz z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Jadwigi Borzęckiej Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego w Poznaniu.
Gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w multimedialnym wykładzie pt. „Bajkowo, fantastycznie, romantycznie... - o wybranych autorach niemieckiego romantyzmu i ich dziełach" przygotowanym przez panią dr Ewę Greser z Zakładu Historii Literatury Niemieckiej.
Uczniowie mieli sposobność poznać sylwetki twórców niemieckiego romantyzmu i ich wybrane dzieła na tle wydarzeń społeczno-politycznych epoki. Uczestniczyli oni także w konkursie z nagrodami.

Agnieszka Pawłowska