O nas

Prezydium Państwowej Komisji Akredytacyjnej uchwałą z 20 września 2007 przyznało naszemu instytutowi ocenę wyróżniającą . (kopia Uchwały PKA).

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej uchwałą z dnia 3 października 2013 r. w sprawie oceny instytucjonalnej na Wydziale Neofilologii wydało ocenę wyróżniającą. (kopia Uchwały PKA)

Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej stwierdziło, iż Wydział Neofilologii w stopniu wyróżniającym spełnia kryteria oceny instytucjonalnej dotyczące: strategii rozwoju, wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia, zasobów kadrowych, materialnych i finansowych oraz prowadzonych badań naukowych, a także współpracy krajowej i międzynarodowej.

Instytut Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu oferuje w ramach specjalności filologia germańska następujące typy studiów:

trybem stacjonarnym

• 3-letnie studia I stopnia (licencjackie)
  • 3-letnie studia I stopnia (licencjackie) „komunikacja międzykulturowa”– we współpracy z uniwersytetem Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (zajęcia odbywają się w Collegium Polonicum w Słubicach)
  • 2-letnie studia II stopnia (magisterskie) – dla absolwentów studiów licencjackich specjalności filologia germańska oraz lingwistyka stosowana

trybem niestacjonarnym (studia płatne)

• 2-letnie studia II stopnia (magisterskie) dla absolwentów studiów licencjackich specjalności filologia germańska oraz lingwistyka stosowana
  • 1-roczne Podyplomowe Studium Kształcenia Tłumaczy Języka Niemieckiego i Języków Skandynawskich dla absolwentów studiów magisterskich

Program nauczania

Aktualny program nauczania obejmuje cztery zakresy przedmiotów:

A. Przedmioty podstawowe:

• Praktyczna Nauka Języka Niemieckiego