Współpraca z MLU Halle-Wittenberg w ramach programu GIP

W dniach 11.04.-14.04.2018 gościliśmy w naszym Instytucie p. Brigitte Schniggenfittig, dra Kaia Lorenza oraz grupę studentów z Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg, których pobyt u nas odbył się w ramach programu GIP (Germanistische Institutspartnerschaften).

 

12.04. nasi studenci wzięli udział w bardzo ciekawych warsztatach przygotowanych i prowadzonych przez Brigitte Schniggenfittig, których tematem była m.in. negacja w języku polskim oraz niemieckim, a także dość problematyczna w tłumaczeniach wieloznaczność w ujęciu polsko-niemieckim. Podczas popołudniowego spotkania studentki Marie Christin Greger, Josephine Fritsch oraz student Jochen Matthies zaprezentowali wyniki swoich badań, a dr Kai Lorenz wygłosił interesujący wykład pt. „Geburt einer Gattung: Die Entstehung des Romans im europäischen Mittelalter“.

Następnego dnia nasi Goście uczestniczyli w X (jubileuszowej) edycji Studencko-Doktoranckiej Językoznawczej Konferencji Naukowej „JĘZYK W POZNANIU”.

Nie zabrakło również czasu na spotkanie integracyjne, podczas którego studenci obydwu uniwersytetów mogli spędzić trochę czasu razem, wymienić się doświadczeniami, a także porozmawiać o kulturze polskiej i niemieckiej. To był dla wszystkich niezapomniany czas. Naszym Gościom dziękujemy za duże zaangażowanie, przygotowanie warsztatów i sekcji z referatami. Liczymy na dalszą owocną współpracę!

(vf)


 

 

 

 

 

 

 

webmaster: Maciej Borkowski