Po wielu latach prac edytorskich nakładem Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim ukazały się kolejne dwujęzyczne tomy wspomnień niemieckiego pastora Arthura Rhode (1868-1967) w przekładzie, opracowaniu redakcyjnym przypisów i uzupełnień oraz z tekstem wspomnieniowym i posłowiem prof. zw. dr. hab. Romana Dziergwy.

 

Są to tom „odolanowski” oraz ponowne, poprawione i uzupełnione o obszerny tekst historyczny poświęcony dziejom wspólnoty niemieckiej na terenie Ostrowa wydanie tomu „ostrowskiego”. Obydwie edycje zostały wydane w ramach jubileuszowej serii wydawniczej "Rok ostrowskiej  literatury" nakładem Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim.

W ramach trzydniowych uroczystości promocyjnych (21.-23.09.2017) odbyły się dwie prezentacje książek, międzynarodowa debata panelowa w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Ostrowie Wlkp. oraz wycieczka uczestników śladami kościołów i cmentarzy ewangelickich w południowej Wielkopolsce. Działaniom promocyjnym towarzyszyło znaczne zainteresowania zaproszonych gości z kraju i zagranicy oraz miejscowych mediów (stacja telewizyjna Proart i  portal wlkp24.com).

Relacja na stronie Biblioteki Publicznej w Ostrowie Wielkopolskim 

 

webmaster: Maciej Borkowski