Kolorowy Uniwersytet na Wydziale Neofilologii

30 listopada 2015 r. Wydział Neofilologii gościł małych studentów Kolorowego Uniwersytetu, którzy przybyli ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Czempiniu, Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wielkopolskim, Szkoły Podstawowej Nr 4 w Krotoszynie,

Szkoły Podstawowej Nr 88 w Poznaniu, Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Poznaniu, Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Poznaniu, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Puszczykowie oraz Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Zbąszynku.

Wykład pt. „Czarny humor po niemiecku - opowieści Wilhelma Buscha" wygłosiła dr Ewa Greser z naszego Instytutu. Młodzi studenci mogli zapoznać się z najsłynniejszymi utworami Wilhelma Buscha z uwzględnieniem realiów epoki oraz biografii twórcy. Zaprezentowane zostały wybrane ilustracje z oryginalnych, pierwszych wydań opowiadań autora, w szczególności z dwóch najbardziej popularnych historyjek: o przygodach dwóch nieznośnych urwisów Maxa i Moritza oraz o kruku pechowcu Hansie Huckenbeinie.
Agnieszka Pawłowska


webmaster: Maciej Borkowski