Studencki tandem polsko-niemiecki 2012

W połowie września – podobnie jak przed rokiem – niemieccy studenci z uniwersytetu hanowerskiego i polscy młodzi adepci germanistyki z IFG UAM w Poznaniu mieli szansę poznać się i doskonalić swoją znajomość języka obcego w ramach wakacyjnego tandemu, który odbył się w Poznaniu dzięki finansowemu wsparciu Ministerstwa Dolnej Saksonii.

W programie tego specyficznego kilkudniowego kursu językowego była zarówno bardzo intensywna praca w małych grupach, jak i miejska zabawa terenowa połączona ze wspólnym rozwiązywaniem zagadek językowych i poznawaniem polsko-niemieckiej historii Poznania.
Uczestnikom tegorocznego tandemu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, zaś wszystkich chętnych zapraszamy za rok!

Organizatorki
Maria Muallem i Elżbieta Grzybowska-Wasserfurth (Fachsprachenzentrum der Leibniz Universität Hannover)
Izabela Sellmer (Instytut Filologii Germańskiej UAM w Poznaniu)