Udział Sekcji Lingwistycznej KNG w I Dniu Kół Naukowych UAM

Miło nam poinformować, że przedstawicielki Sekcji Lingwistycznej Koła Naukowego Germanistów wzięły udział w I Dniu Kół Naukowych UAM, który odbył się 8 kwietnia br. w Collegium Maius. Koło reprezentowały przedstawicielki Zarządu, pani Natalia Wilk oraz pani Wiktoria Sokół, a wspierały je członkinie Koła, pani Klaudia Jur i pani Justyna Maksymowicz.

Była to okazja do zaprezentowania dokonań Koła, spotkania i nawiązania współpracy z innymi kołami naukowymi oraz wzięcia udziału w ciekawych szkoleniach.

Studentki zaprezentowały 10 wydanych tomów z konferencji JĘZYK W POZNANIU (kolejne dwa mają formę online) oraz przygotowały ręcznie malowany plakat. Opowiadały również o Kurrentschrift oraz o dialektach w Szwajcarii. A wszystko to w strojach Dirndl.

Zakład Języka Niemieckiego