Wizyta prof. Janusza Taborka w Uniwersytecie Mediolańskim

Prof. Janusz Taborek z Zakładu Niemieckiego Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki gościł w dniach 10-17 lutego br. w Uniwersytecie Mediolańskim w ramach zadania 7 Wsparcie umiędzynarodowienia kadry UAM programu International Junior and Senior Exchange ID-UB UAM.

Celem wyjazdu było przygotowanie wspólnej publikacji z zakresu korpusowej lingwistyki kontrastywnej z zapraszającym prof. Fabio Molliką (Mediolan) i prof. Henningiem Lobinem (Mannheim) oraz ustalenie dalszych działań obejmujących m.in. wspólne przedsięwzięcia w ramach Kongresu IVG w roku 2025 w austriackim Graz.

Istniejąca od kilku lat współpraca z Uniwersytetem w Mediolanie obejmuje m.in. udział prof. Caroliny Flinz w Kolokwium Leksykograficznym w Poznaniu (2018), udział prof. Janusza Taborka w konferencji międzynarodowej Linguistica Contrastiva w Mediolanie z wykładem plenarnym (2018), wspólną sekcję podczas Kongresu Światowego Stowarzyszenia Germanistów (IVG) w Palermo (2021) oraz publikacje i współpracę przy redakcji czasopisma frazeologicznego.