Odszedł od nas Profesor Józef Darski (1941-2016)

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 18 marca 2016 r. zmarł prof. dr hab. Józef Darski, emerytowany profesor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Dziekan Wydziału Neofilologii UAM w Poznaniu w latach 2002-2008, wieloletni Prodziekan, pracownik Instytutu Filologii Germańskiej, założyciel i kierownik Zakładu Gramatyki Opisowej Języka Niemieckiego, wybitny germanista, językoznawca, gramatyk, ceniony uczony i szanowany nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń germanistów.

Rodzinie, Bliskim i Uczniom Profesora, których ta śmierć najbardziej dotknęła, wyrazy współczucia i żalu składa Dyrekcja i Pracownicy Instytutu Filologii Germańskiej.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się 24 marca 2016 r. na Cmentarzu Miłostowo w Poznaniu.