W Wydawnictwie Rys ukazała się monografia dra Miłosza Woźniaka pt. "Der populärwissenschaftliche Artikel als Textsorte. Eine Mehrebenen-Charakteristik am Beispiel populärwissenschaftlicher Texte im Bereich der Biologie".

Monografia otwiera nową serię wydziałową pt. "Dysertacje Wydziału  Neofilologii UAM w Poznaniu".

Autor, korzystając przede wszystkim z metodologii lingwistyki tekstu, przedstawia wielopłaszczyznową analizę artykułów popularnonaukowych i uwzględnia przy tym zarówno cechy formalne jak i funkcjonalne badanych tekstów.

W części analitycznej omówiono m.in. terminologię, makrostruktury, wybrane fenomeny składniowe, funkcję tekstową, elementy strukturyzujące oraz relacje między elementami werbalnymi i niewerbalnymi tekstu.