Nakładem poznańskiego wydawnictwa Rys ukazał się czwarty już językoznawczy tom serii "Język w poznaniu" zawierający artykuły naukowe studentów oraz doktorantów.

"Język w poznaniu 4" zredagowany przez prof. UAM dr hab. Beatę Mikołajczyk i prof. UAM dra hab. Janusza Taborka z IFG oraz przez prof. UAM dra hab. Władysława Zabrockiego i dra Konrada Juszczyka z IJ zawiera 22 artykuły młodych językoznawców prezentowane podczas konferencji studencko-doktoranckiej zorganizowanej w roku 2012. Wśród autorów artykułów są m.in.: dr Elżbieta Dziurewicz (obecnie Uniwersytet Śląski), doktoranci z IFG -- mgr Marek Dolatowski, mgr Alicja Domińczak i mgr Michał Piosik oraz absolwentki filologii germańskiej w IFG -- mgr Małgorzata Miśtal i mgr Joanna Spychała.