Prof. Janusz Taborek konsultantem "Forum Deutsche Sprache"

Prof. Janusz Taborek (Zakład Niemieckiego Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki) uczestniczył w pierwszych międzynarodowych rozmowach konsultacyjnych powstającego Centrum dokumentacji języka niemieckiego "Forum Deutsche Sprache".
Spotkanie odbyło się 11 listopada 2021 r. w hotelu Maritim w Mannheimie z udziałem przedstawicieli stosownych ministerstw z Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Luksemburga i Tyrolu Południowego, władz miasta Mannheim, dyrekcji Instytutu Języka Niemieckiego w Mannheimie oraz zaproszonych przedstawicieli germanistyki zagranicznej, którą obok prof. Janusza Taborka reprezentowały prof. Marcella Costa (Università di Torino) i prof. Hélène Vinckel-Roisin (Sorbonne Université).

Centrum dokumentacji języka niemieckiego ma stanowić miejsce dokumentowania, udostępniania i upowszechniania wiedzy o języku niemieckim i stać się nowoczesnym muzeum języka niemieckiego. Ukończenie prac budowlanych i udostępnienie centrum planowane jest na rok 2027.

(Życie Uniwersyteckie / fot. Annette Trabold/Leibniz-IDS Mannheim)

20211111 taborek forum deutsche sprache 500