Turniej szachowy

Zaproszenie

Turniej szachowy KULMINACJE 2024

Czwartek, 16 maja 2024 r.

Zapraszamy na turniej szachowy, który odbędzie się 16 maja o godzinie 13:30 i organizowany jest w ramach festiwalu Kultury Studenckiej Kulminacje. Turniej odbędzie się w holu bud. E na Kampusie Ogrody.

W turnieju mogą wziąć udział wszystkie osoby związane ze środowiskiem akademickim UAM - osoby studiujące, doktorantki i doktoranci, absolwentki i absolwenci oraz osoby pracujące na naszej Uczelni.

Zapisy będą przyjmowane na miejscu (w godz. 13.00-13.30) lub wcześniej drogą mailową (z uwagi na liczbę dostępnych miejsc prosimy jednak o wcześniejszy kontakt mailowy). Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W trakcie przerwy, przed finałem turnieju (ok. godzinie 15:00), planowany jest wykład na temat filozofii szachów, który wygłosi dr Wiesław Małecki.

Regulamin turnieju szachowego

Cel turnieju: integracja środowiska akademickiego oraz promocja gry w szachy.

Termin i miejsce: 16 maja 2024. Początek turnieju: 13:30, zakończenie: ok. 16.30 (rejestracja i-od godz. 13.00).

Zgłoszenia na turniej będą przyjmowane na miejscu, oraz drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 maja 2024 roku. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko oraz adres e-mail.

Warunki uczestnictwa: turniej jest otwarty dla osób związanych z UAM. Uczestnicy turnieju zobowiązani są do przestrzegania zasad fair play oraz regulaminu turnieju.

System rozgrywek - turniej zostanie rozegrany systemem szwajcarskim na 5 rund. Czas na partię szachową wynosi 10 minut dla każdego z graczy. Sposób rozegrania turnieju może zostać zmieniony ze względu na liczbę uczestników.

Nagrody - organizator przewiduje rzeczowe dla osób, które wejdą do ścisłego finału (miejsce I, miejsce II).

webmaster: Maciej Borkowski