Reprezentacja IFG na Międzynarodowym Kongresie Hiszpańskiego Towarzystwa im. Goethego

W dniach 16-18 listopada br. na Uniwersytecie w Alcalá de Henares (Hiszpania) odbył się XVII Międzynarodowy Kongres Hiszpańskiego Towarzystwa im. Goethego pod hasłem "Widerläufige Erinnerung(en). Deutschsprachige Gedächtnisliteratur im Spiegel der aktuellen Debatten". Nasz instytut reprezentowała dr Dominika Gortych (Pracownia Kultury NOJ).

Pani Doktor wygłosiła referat pt. "Schwarz, Queer und Ossi multimedial. Figurationen von Angst und Hass im Kontext rechter Gewalt in Olivia Wenzels Roman 1000 Serpentinen Angst (2020)". Udział w konferencji został umożliwiony poprzez finansowanie ze środków ID-UB w ramach konkursu 114 "Konferencje międzynarodowe".

Na zdjęciu grupowym: uczestniczki panelu poświęconego literaturze postenerdowskiej i afroniemieckiej, od lewej: Juliane Fehlig (Universitat de Valencia), Cristina Naupert (Universidad Rey Juan Carlos), Dominika Gortych, Alessandra Goggio (Università di Bergamo).

20231117 140918

IMG-20231117-WA0001