Dzień Promocji Studiów w Szkole Nauk o Języku i Literaturze

W sobotę 5 czerwca miał miejsce pierwszy Dzień Promocji Studiów w Szkole Nauk o Języku i Literaturze. Podczas tego wydarzenia swoją ofertę studiów licencjackich i magisterskich miały okazję zaprezentować trzy wydziały wchodzące w skład Szkoły Nauk o Języku i Literaturze: Wydział Anglistyki, Wydział Filologii Polskiej i Klasycznej oraz Wydział Neofilologii.

Uczestnikami Dnia Promocji Studiów w SNJL byli także pracownicy Instytutu Filologii Germańskiej. O możliwościach i atrakcjach związanych ze studiowaniem filologii germańskiej na studiach II stopnia opowiedziała prof. UAM dr hab. Joanna Drynda, natomiast studentka I roku filologii germańskiej MA, Pani Monika Mikołajczyk zaprezentowała swój projekt badawczy, który zdobył grant w konkursie ID-UB study@research.

Dr Karolina Kęsicka wraz z absolwentką i studentami zachęcała uczestników spotkania do podjęcia studiów na praktycznym kierunku język niemiecki i komunikacja w biznesie (studia II stopnia).Ponadto pracownicy Instytutu Filologii Germańskiej przedstawili bardzo ciekawą ofertę warsztatów i wykładów kierowaną zarówno do uczniów jak i studentów:

  • prof. UAM dr hab. Sławomir Piontek wygłosił wykład pt.: „Dlaczego naziści stali się zombie i dlaczego wolno do nich strzelać? Nieumarli jako kulturowa reprezentacja nazizmu we współczesnych grach w środowisku cyfrowym",
  • dr Anna Fimiak-Chwiłkowska przygotowała wykład nt. „Jak Król Maciuś Pierwszy stał się królem Hansem. O dwóch niemieckich przekładach powieści Janusza Korczaka",
  • dr Michał Stefański zaproponował warsztaty: „Życie migrantów - motywem niemieckiego rapu".

collage-

webmaster: Maciej Borkowski