„Deutschlehrertag auf Tour" w ODN w Poznaniu

W dniu 22 kwietnia odbył się „Dzień nauczyciela języka niemieckiego" zorganizowany przez Goethe-Institut we współpracy poznańskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, Polskim Stowarzyszeniem Nauczycieli Języka Niemieckiego oraz Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza. UAM i nasz Instytut reprezentowali prof. Maciej Mackiewicz i dr Sebastian Chudak.

Podczas całodziennego wydarzenia nauczyciele z Wielkopolski i kilku innych regionów Polski zapoznali się z najnowszymi trendami w metodyce i dydaktyce nauczania języka niemieckiego jako języka obcego. Prof. Mackiewicz i dr Chudak dwukrotnie przeprowadzili warsztaty nt. „Lernszenarien im DaF-Unterricht – neue Wege zur Aktivierung und Motivierung von Schülerinnen und Schülern".

Program → PDF