Finał VI edycji konkursu JĘZYK NIEMIECKI W POZNANIU już za nami!

Dnia 17 lutego 2023 r. odbył się etap półfinałowy i finałowy konkursu języka niemieckiego pt. JĘZYK NIEMIECKI W POZNANIU, organizowanego przez Zakład Języka Niemieckiego oraz Sekcję Lingwistyczną Koła Naukowego Germanistów.

W szóstej edycji konkursu, adresowanego do uczennic i uczniów szkół średnich z miasta Poznania, powiatu poznańskiego i powiatów sąsiadujących, udział wzięło ponad 250 uczestniczek i uczestników. Spośród nich do półfinału zaprosiliśmy 30 osób reprezentujących 17 różnych szkół. W ścisłym finale znalazło się dziesięcioro uczestników, którzy otrzymali najlepszy wynik w etapie półfinałowym. Laureatami VI edycji Konkursu zostali:

• I miejsce: Laura Maciejewska (Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu)
  • II miejsce: Aleksandra Jakubowska (VII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu)
  • III miejsce: Bruno Zajas (VIII Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Składamy szczególne podziękowania nauczycielom przygotowującym swoich uczniów do konkursu. Dziękujemy Wydziałowi Neofilologii UAM i Instytutowi Filologii Germańskiej za ufundowanie nagród, Bibliotece Filologicznej NOVUM za użyczenie sali.

Liczymy, że już niebawem spotkamy się podczas kolejnej, siódmej edycji konkursu!