Tytuł Doktora Honoris Causa dla Prof. Huberta Orłowskiego

Z radością informujemy, że w poniedziałek 11 kwietnia 2022 prof. zw. dr hab. Hubert Orłowski otrzymał tytuł Doktora Honoris Causa Uniwersytetu Wrocławskiego.

Prof. zw. dr hab. Hubert Orłowski to były dyrektor Instytutu Filologii Germańskiej UAM oraz prorektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, germanista, literaturo- i kulturoznawca, edytor i pomysłodawca „Poznańskiej Biblioteki Niemieckiej". Jako autor i wydawca licznych publikacji przybliżał polskim czytelnikom twórczość Tomasza Manna, Maksa Webera, Waltera Benjamina, Norberta Eliasa i wielu innych twórców i myślicieli niemieckich. Monografia pt. „Polnische Wirtschaft". Zum deutschen Polendiskurs der Neuzeit" ma fundamentalne znaczenie dla badań nad wzajemnym postrzeganiem Polaków i Niemców.

Serdecznie gratulujemy Panu Profesorowi!