Sukces dr M. Korycińskiej-Wegner w międzynarodowym konkursie tłumaczeniowym

Z radością i dumą informujemy, że dr Małgorzata Korycińska-Wegner z Zakładu Translatologii w Instytucie Filologii Germańskiej zajęła I miejsce w międzynarodowym konkursie tłumaczeniowym "Subtitle-a-thon Challenge Frankfurt".

Konkurs odbył się w ramach projektu "Europeana XX. A Century of Change", współfinansowanego przez instrument finansowy Unii Europejskiej "Łącząc Europę".

Europeana XX Subtitle-a-thon Challenge Frankfurt jest wydarzeniem zorganizowanym w ramach projektu, którego gospodarzem jest jeden z partnerów - Deutsches Filminstitut & Filmmuseum, wspierany m.in. przez członków klastra EUNIC Berlin, österreichisches kulturforum, Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny, British Council, Istituto Italiano di Cultura.

Konkurs polegał na tworzeniu napisów do krótkich klipów audiowizualnych pochodzących z kolekcji Deutsches Filminstitut & Filmmuseum oraz innych archiwalnych materiałów audiowizualnych znajdujących się na platformie Europeana.eu.