ERASMUS+ 2021/22 – rekrutacja na wyjazdy na studia oraz na praktyki

19.02.2021 rozpoczyna się w IFG rekrutacja na pobyty stypendialne w ramach programu Erasmus+ na rok akademicki 2021/22. Wnioski o wyjazdy na studia przyjmowane będą do dn. 5.03.2021, natomiast wnioski o wyjazdy na praktyki od 1.04.2021 do 23.04.2021.

Aby aplikować o wyjazd na studia, należy zarejestrować wniosek w USOS, wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy oraz uzyskać zaświadczenie z Dziekanatu o średniej ocen z przebiegu studiów. Dokumenty te należy przesłać do Koordynatora Instytutowego w IFG na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Szczegółowe informacje dot. rekrutacji w IFG i na Wydziale Neofilologii znajdą Państwo na stronie IFG w zakładce: Dla studentów>Stypendia>Erasmus+. W zakładce dostępny jest również formularz kwalifikacyjny, a także wybrane dokumenty oraz instrukcje. W pierwszej kolejności proszę zapoznać się z informacjami znajdującymi się pod linkiem Erasmus+ STUDIA rekrutacja w IFG oraz z aktualnym regulaminem wyjazdu.

Kandydaci ubiegający się o stypendium na praktyki organizują wyjazd we własnym zakresie. Konieczne jest wypełnienie formularza kwalifikacyjnego na praktyki oraz Learning Agreement for Traineeships w porozumieniu z firmą / instytucją oferującą praktyki i dostarczenie ww. dokumentów do Koordynatora Instytutowego. Formularze oraz Regulamin rekrutacji znajdują się także w zakładce: Dla studentów>Stypendia>Erasmus+.

Z pozdrowieniami

Michał Stefański, Koordynator programu Erasmus+ w IFG