"Aktuelle sprachpolitische Debatten in der deutschen Öffentlichkeit" - wykład otwarty prof. Henninga Lobina

Zakład Języka Niemieckiego, Zakład Niemieckiego Językoznawstwa Stosowanego i Translatoryki oraz Zakład Historii Literatury Niemieckiej serdecznie zapraszają na drugi wykład otwarty "Ringvorlesung".

Drugi wykład cyklu pt. Aktuelle sprachpolitische Debatten in der deutschen Öffentlichkeit wygłosi dnia 17 lutego br. o godz. 18:00 prof. Henning Lobin, dyrektor Instytutu Leibniza Języka Niemieckiego i profesor Uniwersytetu w Mannheimie.

>> Odsyłacz do spotkania na MS Teams

Serdecznie zapraszamy!

Prof. Henning Lobin, ur. w 1964 r., studiował germanistykę, informatykę i filozofię na Uniwersytecie w Bonn. Przez wiele lat był profesorem w katedrze Lingwistyki Stosowanej i Komputerowej na Uniwersytecie im. Justusa Liebiga w Gießen. Od 2018 r. jest dyrektorem Instytutu Leibniza Języka Niemieckiego oraz profesorem w Katedrze Językoznawstwa Germańskiego Uniwersytetu w Mannheimie.

Z poznańską germanistyką prof. Henning Lobin współpracuje od roku 2004 z inicjatywy prof. Janusza Taborka w ramach stypendium badawczego Fundacji Humboldta, kilkukrotnie odwiedzał Poznań m.in. w ramach wykładów programu Akademicki i Naukowy Poznań (współpraca uczelni z Urzędem Miasta Poznania) oraz podczas obchodów jubileuszowych 100-lecia poznańskiej germanistyki. W Życiu Uniwersyteckim opublikowany został wywiad z prof. Henningiem Lobinem, a jego monografia pod polskim tytułem "Marzenie Engelbarta" przetłumaczona została na język polski przez prof. Łukasza Musiała.

plakat

 

webmaster: Maciej Borkowski