Ważne informacje na temat praktyk zawodowych niepedagogicznych (II BA)

Szanowni Państwo,
oto aktualne wytyczne władz dziekańskich WN odnośnie zaliczania praktyk zawodowych niepedagogicznych:
1. Regulamin studiów pozwala na odbywanie praktyk w okresie od 3 do 6. semestru włącznie. Studenci, którzy nie są na ostatnim roku studiów, mogą więc odbyć praktyki w okresie późniejszym.
2. Preferowaną formą odbywania praktyk jest obecnie forma zdalna.
Forma stacjonarna jest dopuszczona przy założeniu podjęcia czynności z uwzględnieniem obowiązujących przepisów, w tym decyzji, zaleceń i wytycznych organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Uwzględnia się również rekomendacje Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w zakresie środowiskowych wytycznych w związku z częściowym przywracaniem działalności uczelni. Patrz Zarządzenie nr 455 JM Rektora:
https://bip.amu.edu.pl/__data/assets/pdf_file/0027/122787/ZR-455-2019-2020.pdf

Powyższe wytyczne obowiązują do 30 września 2020. Dalsze działania będą regulowane nowymi zarządzeniami władz UAM uwzględniającymi aktualną sytuację w kraju.

Przypominam również, że PRZED rozpoczęciem praktyk student musi u opiekuna praktyk (w przypadku 2. roku BA u mnie) złożyć dokument PLAN PRAKTYK (dostępny na stronie IFG)
http://germanistyka.amu.edu.pl/pl/images/studia_stac/praktyki/15-plan-praktyk.pdf

Skan wypełnionego dokumentu proszę przesyłać do akceptacji mejlem na mój adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W zakresie obowiązków proszę wyraźnie zaznaczyć, w jakiej formie (zdalnej/stacjonarnej) mają być one wykonywane.
W czasie odbywania praktyk nadal obowiązuje wypełnianie Dziennika praktyk.

Plany praktyk można przesyłać do mnie do 15 lipca br. oraz od 1 września 2020.
W okresie 15.07.-31.08.2020 będę przebywać na urlopie wypoczynkowym i nie będę regularnie odpowiadać na Państwa wiadomości.

Przypominam również, że osoby, które zgłaszały się do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków NNW są objęte polisą InterRisk, ważną do 30.10.2020 (jej skan jest dostępny na stronie IFG)
http://germanistyka.amu.edu.pl/pl/images/praktyki/dokumenty/Polisa_nnw_2020.pdf

Pozdrawiam
Dorota Masiakowska-Osses
opiekun praktyk zawodowych dla wszystkich grup II BA

 

webmaster: Maciej Borkowski