Finał Konkursu JĘZYK NIEMIECKI W POZNANIU

27 kwietnia br. w murach Instytutu Filologii Germańskiej odbył się półfinał i finał IV edycji konkursu języka niemieckiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych (ponadgimnazjalnych) JĘZYK NIEMIECKI W POZNANIU. Organizatorem przedsięwzięcia była Sekcja Lingwistyczna Koła Naukowego Germanistów przy IFG UAM.

W etapie półfinałowym uczestnicy zmierzyli się z testem wyboru oraz transformacjami i tłumaczeniem zdań. Z ich grona Komisja Konkursowa (w składzie: dr Violetta Frankowska, dr hab. Marta Woźnicka, dr Miłosz Woźniak, Klaudia Nawrot i Piotr Cieszyński) wyłoniła dziesięcioro finalistów, których zadaniem była wypowiedź ustna na wylosowane pytania.

Tegoroczni laureaci, wszyscy reprezentujący VII Liceum Ogólnokształcące im. Dąbrówki w Poznaniu, to:

  • I miejsce: Anna Rafalik
  • II miejsce: Miłosz Hajt
  • III miejsce: Sophie Williams

Gratulujemy wszystkim Uczestnikom świetnych wyników, a ich Nauczycielkom i Nauczycielom dziękujemy za trud włożony w przygotowanie swoich uczniów.

Wszyscy półfinaliści, finaliści i laureaci otrzymali nagrody rzeczowe oraz materiały promocyjne UAM. Wzorem ubiegłego roku Prorektor ds. kształcenia prof. Beata Mikołajczyk zaprosiła Finalistów i ich Nauczycieli do wzięcia udziału w II Spacerze po UAM, zaplanowanym na jesień tego roku.

Uprzejmie dziękujemy władzom rektorskim, dziekańskim oraz instytutowym, Bibliotece Filologicznej NOVUM oraz Goethe Institut w Warszawie za wsparcie finansowe oraz organizacyjne.

/Organizatorzy/ 

 

 

 

 

 

webmaster: Maciej Borkowski