Relacja z konferencji „1918-2018. Umbrüche in Literatur, Gesellschaft und Politik"

W ramach „V Dni Kilonii w Poznaniu", w dniu 8 listopada w gościnnych progach poznańskiego Muzeum Archeologicznego odbyła się polsko-niemiecka konferencja nt. „1918-2018. Umbrüche in Literatur, Gesellschaft und Politik", zorganizowana przez Zakład Historii Literatury Niemieckiej IFG.

Zebrani goście oraz publiczność reprezentowana przez pracowników i studentów IFG a także CAU Kiel, mogli wysłuchać referatów wygłoszonych przez dr Maike Schmidt, dr Christopha Rauena, dr Rainera Paasch-Beecka, Anke Christensen, Julię Ilgner, Theresę Homm i Simona Hansena z Zakładu Najnowszej Literatury Niemieckiej i Mediów Uniwersytetu Christiana Albrechta w Kilonii oraz przez dr Ewę Greser, dr Annę Kochanowską-Nieborak i dr Ewę Pytel-Bartnik z Zakładu Historii Literatury Niemieckiej naszego instytutu.

Polsko-niemiecka konferencja literaturoznawcza jest wydarzeniem cyklicznym, organizowanym co dwa lata naprzemiennie w Poznaniu i Kilonii w ramach spotkań naukowych pracowników i doktorantów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Uniwersytetu Christiana Albrechta.

Referaty z poprzedniej poznańskiej edycji konferencji, która odbyła się w 2014 r. w ramach IV Dni Kilonii w Poznaniu, zostały zebrane w tomie dostępnym drogą elektroniczną:

→ „Das literarische Oktett. Acht junge Stimmen zur neusten deutschen Gegenwartsliteratur"