Pierwszy spacer po UAM za nami

Z przyjemnością informujemy, że w piątek 19 października odbył się pierwszy spacer po UAM w ramach projektu „UAM dla najlepszych z najlepszych” zainicjowanego przez Prorektor ds. kształcenia, panią prof. Beatę Mikołajczyk.

W inauguracyjnym zwiedzaniu Uniwersytetu wzięli udział finaliści i laureaci konkursu przedmiotowego JĘZYK NIEMIECKI W POZNANIU, ich nauczyciele oraz opiekunowie i członkowie Sekcji Lingwistycznej Koła Naukowego Germanistów przy IFG UAM będącej organizatorem konkursu.

Uczestnicy spaceru spotkali się z Jego Magnificencją Rektorem UAM prof. Andrzejem Lesickim i zwiedzili Rektorat. Następnie udali się na Wydział Neofilologii, gdzie zaplanowano spotkanie z władzami dziekańskimi, uczestnictwo w zajęciach oraz możliwość skorzystania z kabin do tłumaczeń. Kolejnym punktem programu był wyjazd na kampus Morasko i wizyta w Szkole Wychowania Fizycznego i Sportu oraz na Wydziale Fizyki.

Obszerna relacja na stronie Życia Uniwersyteckiego