Wykład otwarty dla gimnazjalistów i licealistów

20 listopada 2017 r. nasz Instytut gościł uczniów z Zespołu Szkół Komunikacji w Poznaniu, Szkoły Podstawowej Nr 5 w Śremie, Piątkowskiej Szkoły Społecznej im. Wandy Błeńskiej w Poznaniu, Szkoły Podstawowej Nr 91 w Poznaniu, III Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcącego nr XX w Poznaniu, Zespołu Szkół Salezjańskich im. Błogosławionej Piątki Poznańskiej w Poznaniu, Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy, Zespołu Szkół w Pobiedziskach, Zespołu Szkół w Jerce i Krzywiniu, Zespołu Szkół Łączności w Poznaniu oraz Zespołu Szkół Zakonu Pijarów w Poznaniu.

Gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w multimedialnym wykładzie pt. „Marcin Luter – ojciec reformacji" przygotowanym przez mgra Wacława Pagórskiego z Zakładu Kultury Niemieckiego Obszaru Językowego. Uczniowie poznali sylwetkę i dokonania niemieckiego teologa oraz uczestniczyli w konkursie z nagrodami.