Podróż studentów z Sekcji Lingwistycznej KNG do Niemiec

W dniach od 9 do 13 października br.  członkowie Sekcji Lingwistycznej Koła Naukowego Germanistów - wraz z dr Violettą Frankowską oraz dr. Miłoszem Woźniakiem - udali się w ramach programu GIP do Halle (Saale) oraz do Lutherstadt Wittenberg.

Celem podróży było umocnienie kontaktów z zaprzyjaźnionym z Instytutem Filologii Germańskiej UAM Uniwersytetem Marcina Lutra Halle-Wittenberg.

W trakcie pobytu w Niemczech studentki i studenci z Poznania mieli możliwość uczestniczyć w odbywających się tam warsztatach i zajęciach językoznawczo-dydaktycznych (gdzie zaprezentowali projekty swoich prac licencjackich), przyjrzeć się temu, jak studiują ich niemieckie Koleżanki i Koledzy, skorzystać z bogatych zasobów tamtejszej biblioteki, nawiązać nowe znajomości, poznać historię  Halle oraz obejrzeć jego piękne zakątki przy wsparciu profesora Matthiasa Balloda.

Niezapomnianym elementem wyjazdu okazała się być podróż do Wittenbergi, miasta Marcina Lutra. Obowiązkowym jej punktem  było zwiedzenie katedry, gdzie do drzwi Luter przybił 95 tez dotyczących skuteczności odpustów, oraz dawnego domu Lutra, obecnie przekształconego muzeum (Lutherhaus), gdzie studenci mieli okazję zapoznać się jeszcze dokładniej z historią reformacji. W tym kontekście była to także wspaniała okazja do poznania nowego, nierzadko fachowego, słownictwa.

webmaster: Maciej Borkowski