Rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia 3-letnie licencjackie 2022/2023

Filologia germańska

Studia filologii germańskiej adresowane są do kandydatów znających język niemiecki na poziomie średnio zaawansowanym i łączą naukę języka niemieckiego z nauką o kulturze niemieckiej (w tym także o literaturze), językoznawstwem i translatoryką. Umożliwiają poznanie zjawisk z różnych dziedzin kultury, stosunków polsko-niemieckich i uzyskanie podstawowych kompetencji translatorycznych oraz znajomości języków specjalistycznych (język kultury, prawa, ekonomii, techniki, medycyny, motoryzacji). Od II roku studiów oferujemy studentom bloki przedmiotów specjalizacyjnych do wyboru:

• tłumaczeniowy,
  • komunikacja międzykulturowa,
  • języki specjalistyczne i translatoryka.

Dodatkowo oferujemy realizację specjalizacji nauczycielskiej.

Absolwenci studiów licencjackich kierunku filologia germańska to fachowcy doskonale znający język, literaturę i kulturę krajów niemieckiego obszaru językowego, posiadający kompetencje translatoryczne oraz wyposażeni w znajomość języków specjalistycznych. Takich fachowców potrzebują instytucje i organizacje kulturalne, polityczne, środki masowego przekazu, turystyka, usługi, instytucje EU, znajdą oni zatrudnienie także w obszarach związanych z polsko-niemieckim sąsiedztwem. Absolwenci z tytułem licencjata filologii germańskiej znajdą również pracę w administracji oraz pracę biurową, w której oprócz znajomości języka niemieckiego niezbędna jest także umiejętność tłumaczenia i znajomość języków specjalistycznych. Ukończenie studiów umożliwi też ich kontynuację na studiach II stopnia.

Filologia germańska z językiem niemieckim od poziomu A1

Studia filologii germańskiej z językiem niemieckim od poziomu A1 adresowane są do kandydatów nie znających języka niemieckiego i łączą naukę języka (aż 540 godz. na I roku studiów) z nauką o kulturze niemieckiej (w tym także o literaturze), językoznawstwem i translatoryką. Umożliwiają poznanie zjawisk z różnych dziedzin kultury, stosunków polsko-niemieckich i uzyskanie podstawowych kompetencji translatorycznych oraz znajomości języków specjalistycznych (język prawa, ekonomii, techniki, medycyny, motoryzacji). Od II roku studiów oferujemy studentom bloki przedmiotów specjalizacyjnych do wyboru:

• tłumaczeniowy,
  • komunikacja międzykulturowa,
  • języki specjalistyczne i translatoryka
  • Dodatkowo oferujemy realizację specjalizacji nauczycielskiej.