Rok Polski na Uniwersytecie w Poczdamie (6.-7.06.2016)

W dniach 6-7 czerwca uczestnicy międzynarodowego projektu "Literaturübersetzung im deutsch-polnischen Kulturdialog -Tadeusz Różewicz in der Übersetzung ins Deutsche" gościli na Uniwersytecie w Poczdamie. Wizyta odbyła się ramach Roku Polskiego na Uniwersytecie Poczdamskim.

Najistotniejszym elementem wizyty było przedstawienie wspólnie przez polskich i niemieckich uczestników projeku prezentacji pt. "Gerettet" oder "Davongekommen"? poświęconej życiu, twórczości oraz tłumaczeniom wierszy Tadeusza Różewicza. Insytut Filologii Germańskiej reprezentowali: mgr Joanna Bukowska (doktorantka w Zakładzie Komparatystyki i Teorii Przekładu Literackiego), Olga Wache (studentka, I rok MA), Damian Wątrobiński (I rok WSMTSiZ)