Dyskusja panelowa "Narracje Poznańskiej Biblioteki Niemieckiej. Tomy ostatnie" (9.03.2016)

Zapraszamy na dyskusję panelową "Narracje Poznańskiej Biblioteki Niemieckiej. Tomy ostatnie", która odbędzie się w środę, 9 marca o godz 16. na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM, ul. Umultowska 89a. W dyskusji udział wezmą:

Prof. dr hab. Ewa Domańska - Instytut Historii UAM
Prof. dr hab. Łukasz Musiał - Instytut Filologii Germańskiej UAM
Prof. dr hab. Robert Traba - Centrum Badań Historycznych PAN w Berlinie
Prof. dr hab. Henryk Olszewski - Wydział Prawa i Administracji UAM
Prof. dr hab. Hubert Orłowski - Instytut Filologii Germańskiej UAM
Prof. dr hab. Anna Wolff-Powęska - Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.

Panel dyskusyjny ma związek z realizacją Projektu Naukowo-Wydawniczego „Poznańska Biblioteka Niemiecka", którego pomysłodawcą, twórcą i redaktorem naukowym jest prof. dr hab. Hubert Orłowski, a wśród wykonawców, tj. redaktorów i tłumaczy poszczególnych tomów, znajduje się wielu pracowników naszego Instytutu. Przedsięwzięcie finansuje Narodowy Program Rozwoju Humanistyki oraz Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.