IFG na pikniku "Niemiecki do Poznania"

W sobotę 20 czerwca odbył się na terenie Starego Browaru piknik rodzinny "Niemiecki do Poznania" zorganizowany przez Goethe-Institut w Warszawie. Bezpośrednią okazją do tego święta języka niemieckiego stało się uroczyste zakończenie (po ponad sześciu latach) akcji Deutsch-Wagen-Tour promującej język niemiecki w polskich szkołach.

Przez kilka sobotnich godzin park obok Starego Browaru był miejscem gier i zabaw w języku niemieckim oraz promocji Niemiec i kultury niemieckiej. Impreza zakończyła się mocnym uderzeniem, które zapewnił zespół Moop Mama. Instytut Filologii Germańskiej także miał okazję do promowania swoich studiów, a naszych dwudziestu studentów-wolontariuszy przez cały dzień pomagało w sprawnym przeprowadzeniu festynu. Byliśmy, widzieliśmy was w akcji i bardzo za to dziękujemy! :-)

Relacja na portalu poznan.pl

Relacja na stronie Przedstawicielstwa Niemiec w Polsce

Link do wydarzenia na Facebook'u