Konferencja dla gimnazjalistów i licealistów (12.1.2015)

12 stycznia 2015 r. nasz Instytut gościł uczniów z Zespołu Szkół w Pobiedziskach, z Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego w Poznaniu, z Gimnazjum Nr 55 w Poznaniu, z Liceum Ogólnokształcącego Nr XX w Poznaniu oraz z Liceum Ogólnokształcącego Nr 7 w Poznaniu.

Gimnazjaliści i licealiści wzięli udział w multimedialnej konferencji pt. „Es war einmal ein Land..." o pokojowej rewolucji 1989 r. i pamięci o niej przygotowanej przez panią dr Dominikę Gortych z Zakładu Kultury Krajów Niemieckiego Obszaru Językowego oraz studentów prowadzonego przez nią Kult(ur)owego Koła Naukowego działającego przy IFG.
Uczniowie mieli sposobność poznać Niemiecką Republikę Demokratyczną z bardzo różnych perspektyw, obejrzeli oni także wybrane fragmenty filmów ilustrujących problematykę konferencji oraz uczestniczyli w szeregu konkursów z nagrodami.

program konferencji