Dni Kilońskie. Warsztaty literaturoznawcze dla doktorantów (06.11.2014)

6 listopada 2014, w ramach odbywających się w Poznaniu V Dni Kilonii, w Centrum Kultury Zamek miały miejsce warsztaty literaturoznawcze, których celem była wspólna refleksja nad niemieckimi nowościami wydawniczymi.

Uroczystego otwarcia obrad dokonał profesor Sławomir Piontek , dyrektor IFG, po nim głos zabrała profesor Maria Wojtczak, kierownik Zakładu Literatury Niemieckiej. Uniwersytet Kiloński reprezentował profesor Albert Meier, który również powitał uczestników warsztatów i zgromadzonych gości. Prezentacja nowych publikacji miała charakter panelowy. Referaty prezentowali: dr Kristin Eichhorn, mgr Simon Hansen, mgr Olaf Koch, mgr Jill Thielsen (Uniwersytet im. Christiana Albrechta w Kilonii), oraz mgr Alicja Krauze-Olejniczak, mgr Daria Polańska, mgr Karolina Rapp i mgr Marek Szałagiewicz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). Po każdym z paneli , moderowanych przez dr Kristin Eichhorn, dr Ewę Pytel-Bartnik i dr Maike Schmidt, miała miejsce ożywiona dyskusja, dotycząca sposobów interpretacji i dalszych powiązań literackich. Różnorodność prezentowanych zagadnień i wysoki poziom referatów sprawiły, że Dni Kilońskie zajmują ważną pozycję wśród dokonań naszego instytutu, jak również umacniają wieloletnią partnerską współpracę naszych uniwersytetów.
Daria Polańska