Inauguracja „Akademii Filmowej” 2014/15 (20.11.2014)

W czwartek 20 listopada 2014 r. w sali 412 B Collegium Novum odbył się pokaz filmu pt. „Die Fälscher” (Fałszerze) inaugurujący tegoroczny program „Akademii Filmowej”, prowadzonej przez prof. zw. dr. hab. Romana Dziergwę (Zakład Polsko-Niemieckich Stosunków Literackich) i mgr Zuzannę Sikorską (Biblioteka Niemiecka).

Wprowadzenie w tematykę filmu (Niemcy/Austria 2007, reż. Stefan Ruzowitzky) wygłosił i dyskusję po zakończeniu seansu poprowadził prof. Roman Dziergwa. W spotkaniu połączonym z dyskusją po filmie wzięli udział pracownicy Instytutu, studenci, przedstawiciele Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Mniejszości Niemieckiej w Poznaniu oraz uczniowie Liceum Ogólnokształcącego nr VII w Poznaniu („Dąbrówki”), z którym Wydział Neofilologii UAM 4 listopada b.r. podpisał porozumienie o współpracy.
Na kolejny pokaz organizatorzy „Akademii Filmowej” zapraszają w styczniu 2015 r. W programie film „Mein Leben – Marcel Reich-Ranicki” (Niemcy 2009, reż. Dror Zahavi).