Spotkanie pośredników kultury Konsulatu Generalnego Niemiec

14 maja 2014 r. w Bibliotece Niemieckiej odbyło się spotkanie pośredników kultury i nauczycieli podlegających Konsulatowi Generalnemu RFN we Wrocławiu.

Spotkania pośredników kultury i mowy niemieckiej, których celem jest wymiana doświadczeń, zainicjował żegnający się konsul generalny – dr Gottfried Zeitz. W spotkaniach, organizowanych w regularnych odstępach czasowych, biorą udział konsul generalny, pracownicy Referatu Kultury i Prasy KG RFN oraz pośrednicy kultury i nauczyciele.

Spotkanie, w którym uczestniczyły 22 osoby z 12 instytucji i organizacji, przygotowane zostało przez Konsulat Generalny RFN we Wrocławiu oraz Bibliotekę Niemiecką (Partner: Goethe-Institut w Poznaniu), gospodarzami zaś byli Wydział Neofilologii UAM i Instytut Filologii Germańskiej UAM.

Obecnych przywitali pan konsul generalny RFN, dr Gottfried Zeitz i opiekunka Biblioteki Niemieckiej, mgr Zuzana Sikorska. Potem pani prodziekan, prof. dr hab. Beata Mikołajczyk przedstawiła w skrócie historię, teraźniejszość oraz plany na najbliższą przyszłość Wydziału Neofilologii UAM oraz Instytutu Filologii Germańskiej. Następnie w kilku zdaniach mgr Zuzana Sikorska przypomniała historię Biblioteki Niemieckiej. Po krótkim przedstawieniu się poszczególnych uczestników spotkania omówiono i przedstawiono projekty oraz imprezy swojej macierzystej instytucji.