Nominacja profesorska dla prof. Michaiła Kotina

14 marca 2014 r. prof. Michail Kotin otrzymał z rąk Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego tytuł naukowy profesora nauk humanistycznych. Uroczyste wręczenie aktu nominacyjnego odbyło się w Belwederze.

Prof. dr hab. Michaił Kotin jest profesorem wizytującym w Zakładzie Gramatyki Opisowej Języka Niemieckiego IFG UAM. Naukowo zajmuje się językoznawstwem ogólnym, germańskim i porównawczym, historią języków germańskich, teorią zmian językowych i filozofią języka. Jest wielokrotnym stypendystą Fundacji im. Aleksandra Humboldta. W swojej karierze pracował m.in. na Uniwersytecie Humboldtów w Berlinie. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Gramatyki i Historii Języka Niemieckiego na Uniwersytecie Zielonogórskim.

Zamieszczone poniżej zdjęcia pochodzą z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP, a ich autorem jest Wojciech Grzędziński/KPRP.