Warsztaty dla gimnazjalistów w IFG

29 kwietnia br. Instytut Filologii Germańskiej gościł uczniów z Zespołu Szkół w Pobiedziskach, Publicznego Gimnazjum Salezjańskiego oraz z Gimnazjum Nr 55 w Poznaniu.

Gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach przygotowanych przez Zakład Metodyki Nauczania Języka Niemieckiego. Głównym punktem spotkania był multimedialny wykład pana dra Sebastiana Chudaka na temat strategii uczenia się języka niemieckiego. Następnie pani dr Izabela Marciniak poprowadziła dyskusję, w trakcie której gimnazjaliści wypowiadali się na temat motywacji do nauki języków obcych. Na zakończenie studentki II roku studiów magisterskich filologii germańskiej opowiedziały uczniom o własnych doświadczeniach z językiem niemieckim.