Warsztaty dla gimnazjalistów

W dniach 29 listopada i 6 grudnia 2012 roku w Instytucie Filologii Germańskiej odbyły się zajęcia dla gimnazjalistów. Uczestniczyli w nich uczniowie Zespołu Szkół w Pobiedziskach oraz Poznańskiego Gimnazjum Salezjańskiego.

Najpierw wykład o historii szwajcarskiej demokracji wygłosiła dr Justyna Krauze-Pierz, a następnie studentki – uczestniczki kulturoznawczego seminarium licencjackiego, Dominika Szalbierz i Karolina Kopeć – poprowadziły warsztaty, podczas których uczniowie mogli wykazać się wiedzą o Szwajcarii oraz talentem aktorskim przy odgrywaniu scenki o Wilhelmie Tellu. Dodatkową atrakcją, towarzyszącą zajęciom dla gimnazjalistów, było zwiedzanie wystawy pt. Nowoczesna demokracja bezpośrednia – dialog polsko-szwajcarski, udostępnionej IFG przez Ambasadę Szwajcarii.