Tamás Kispál (Szeged, 23.04.2014)

23 kwietnia 2014 gościem Instytutu Filologii Germańskiej był dr Tamás Kispál (Uniwersytet Szeged), który wygłosił wykłady pt. Wörterbuchnetz beim Fremdsprachenlernen und Übersetzen oraz Konstruktionen in Lernwörterbüchern.

Doktor Tamás Kispál jest pracownikiem Katedry Językoznawstwa Germańskiego Uniwersytetu w Segedynie. Jego zainteresowania naukowe obejmują leksykologię, leksykografię, frazeologię, lingwistykę kognitywną i teoretyczną. Jest autorem ponad 50 publikacji, m.in. monografii „Methodenkombination in der Metaphernforschung. Metaphorische Idiome des Lebens”, stypendystą DAAD, głównym organizatorem tegorocznej konferencji Lexikographisches Kolloquium.

Wykład dra Kispála odbył się w ramach programu Erasmus Teaching Staff Mobility na zaproszenie Zakładu Gramatyki Opisowej Języka Niemieckiego. Prelekcja Konstruktionen in Lernwörterbüchern była współorganizowana z Sekcją Językoznawczą Koła Naukowego Germanistów.